کیان فراگیر | پمپ اینورتر | نگهبان مصرف انرژی | ارتینگ | کنترل هوشمند موتورخانه | توضيحات
 
    کنترل هوشمند موتورخانه
کنترل هوشمند موتورخانه

تعداد بازديد : 937  معرفی:   کنترل هوشمند سیستمی است که از طریق آن تجهیزات داخل موتورخانه متناسب با حرارت مورد نیاز  داخل ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد،و از طریق سنسورهای داخل و خارج ساختمان با توجه به شرایط محیطی توسط سیستم هوشمند با توجه به نیاز تشخیص داده شده ، که این امر باعث می گردد تا علاوه بر کاهش مصرف سوخت موتورخانه میزان استهلاک تجهیزات کاهش یافته و آسایش حرارتی داخل ساختمان را به حد مطلوب برساند .

 عملکرد :   در حال حاضر جهت تنظیم درجه حرارت آب گرم مصرفی و چرخشی ساختمان در موتورخانه از ترموستات‌ استفاده می‌شود که بر روی دمای ثابت تنظیم می گردد و بر اساس نقطه تنظیم شده نسبت به خاموش و روشن کردن مشعل‌ها اقدام می شود، از معایب اصلی این ترموستات‌ها عدم واکنش در مقابل تغییرات دمای هوای خارج ساختمان و همچنین وضعیت عملکردی در طی 24 ساعت می‌باشد. به همین خاطر در صورت افزایش یا کاهش دمای هوای محیط خارج ساختمان ، موتورخانه با دمای ثابت کار می‌کند که موجب ایجاد گرمای بیشتر یا کمتر از حد مورد نیاز ساختمان می‌شود که عملاً بدون استفاده به هدر می‌رود. در طراحی تاسیسات ساختمان پیک بار، اکثر مواقع در حالت پیک خود قرار ندارد از اینرو تغییرات دمای محیط موجب افزایش و یا کاهش دمای داخل ساختمان شده که این امر به دلیل ثابت بودن درجه حرارت آبگرم چرخشی (دیگ) بر روی یک عدد تنظیم شده اتفاق می افتد. در حالیکه سیستم کنترل هوشمند با توجه به بررسی شرایط دمایی داخل موتورخانه، ساختمان و خارج ساختمان به صورت لحظه ای نیاز حرارتی ساختمان را بررسی کرده و انرژی مربوطه را توسط کنترل مشعل ها و پمپ های سیرکولاسیون دقیقاً بر طبق نیاز تنظیم می نماید. همچنین در ساختمان‌های اداری در هنگام شب یا ساعات غیر اداری نیز موتورخانه به فعالیت خود و تولید گرما بدون نیاز ادامه می‌دهد. جهت رفع این مشکل، استفاده از سیستم‌های کنترل هوشمند موتورخانه آپ سان( UPSUN  ) با قابلیت برنامه‌ریزی ساعتی و هفتگی وهمچنین تنظیم پارامترمربوطه دستگاه در روزهای تعطیل که نیاز به عدم آبگرم وگرمایش در ساختمان هایی که کاربری منقطع دارند ، توصیه می شود . سیستم هوشمند بر اساس دمای هوای آزاد تشخیص می دهد چه ساعتی شروع بکار نماید تا ساختمان در ابتدای ساعت کار گرم گردد.

 

ست پوینت ( دمای تنظیمی)

ست پوینت آب گرم مصرفی توسط دمای هوای آزاد تعیین میگردد و در ساعات شب از ساعت 22 تا 8 صبح

ست پوینت تنظیمی 4 درجه کاهش میابد

این سیستم دارای چند سنسور یا حسگر که متناسب با نوع تاسیسات ساختمان ، درمحیط خارج ساختمان و داخل موتورخانه است تعریف می شود که با اندازه‌گیری دمای محیط خارج ساختمان، دمای آب گرم مورد نیاز را با فرمان دادن به پمپ ها و مشعل ها به نحوی تنظیم می‌کند که آب گرم مورد نیاز بر اساس شرایط موجود ساختمان تامین و جلوگیری از باز و بسته کردن پنجره ها جهت اتلاف انرژی شود.

دراین راستا استفاده از سیستم هوشمند موتورخانه آپ سان (UPSUN) ضمن کاهش استهلاک تجهیزات موجب می گردد تا مصرف گاز (بر حسب متر مکعب) در ساختمان های مسکونی حدود 15 درصد و در ساختمان های اداری و تجاری 40 تا 45 درصد کاهش یابد، ازاین رو قبض گاز به صورت پلکانی محاسبه می شود.

فواید استفاده از سیستم های هوشمند موتورخانه :

1.کاهش مصرف سوخت گاز و برق مصرفی در ساختمان.

2.افزایش عمر مفید در تجهیزات تاسیسات .

3.بازگشت هزینه سرمایه گذاری اولیه در مدت زمان اندک .

4.گرمی آب، متناسب با مصرف تنظیم  می شود ( کنترل انرژی ).

5.تغییر حالت کنترل از اتوماتیک به دستی.

6.محافظت از یخ زدگی موتورخانه در ساعات غیر کاری.

7.دارای نمایشگر دیجیتال جهت کنترل سیستم هوشمند.

8.کنترل محدویت ترموستات دستی در موتورخانه.

9.حافظ محیط زیست©کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت کیان فراگیر میباشد

طراحی سایت| طراحی وب سایت| خدمات سئو